17 maja 2022

Jakie obrączki dla pary młodej?

Obrączki dla Panny Młodej i Pana Młodego

Obrączki ślubne dla pary młodej powinny do siebie pasować, ale jeśli nie są wykonane z tego samego metalu, można wybrać kombinację metali, np. złoto i platynę. Zarówno złoto, jak i platyna dobrze wyglądają na męskim palcu, ale złoto jest trwalsze i bardziej hipoalergiczne. Złoto i platynę można kupić w wielu różnych kolorach. Dopasowanie metali jest ważne, ale jeśli nie jesteś zbytnio przywiązany do tej kwestii, możesz wybrać materiał, który jest dla Ciebie najwygodniejszy i najbardziej stylowy.

Zakup obrączki ślubnej dla każdej osoby może być trudnym zadaniem. Chociaż obrączki dla panny młodej i pana młodego są zazwyczaj najdroższą częścią ślubu, nie muszą być. W rzeczywistości obrączki mogą kosztować nawet trzy do czterech procent całego budżetu weselnego pary. Cena obrączek zależy od metalu, rozmiaru palca i szerokości, ale zwykła obrączka z 14-karatowego złota lub platyny może kosztować nawet do 1000 dolarów lub więcej, a wszelkie dodatkowe ozdoby dodatkowo zwiększają jej koszt.

Istnieje wiele różnych rodzajów pierścionków zaręczynowych, a każdy styl ma swoją własną estetykę. Tradycyjny pierścionek zaręczynowy jest pozbawiony kamieni szlachetnych, ale niektóre pary lubią dodać do swojego pierścionka trochę blasku. Do takich stylów należą pierścionki pave, w których małe diamenty wyłożone są na całej długości obrączki. Ryzyko utraty kamieni w obrączkach pave jest jednak większe niż w obrączkach z oprawą kanałową. Oprawki kanałowe są bezpieczniejsze i idealnie nadają się do obrączek z dużymi kamieniami.

Kolejnym aspektem przy wyborze obrączki ślubnej jest to, jaki wkład w ślub ma każdy z partnerów. Podczas gdy panna młoda tradycyjnie płaci za obrączkę swojego męża, większość par dzieli koszty po równo. W zależności od sytuacji, panna młoda i pan młody mogą zdecydować się na zakup własnych obrączek. Choć kupno obrączek nie jest zbyt przyjemną rozmową, stanowi istotną część procesu ślubnego. Jeśli nie czujecie się komfortowo z podziałem kosztów, możecie zapytać o ten pomysł zaufanego przyjaciela lub członka rodziny.

Jeśli podczas ślubu obrączka pozostaje na ręce panny młodej, pamiętaj, aby przechowywać ją w bezpiecznym miejscu. Zostawcie ją w zamkniętym pudełku na wypadek, gdybyście musieli ją gdzieś zabrać. Niektóre panny młode decydują się na pozostawienie jej w samochodzie ze względów bezpieczeństwa. Nie powinnaś jednak nosić obrączki w rękawiczkach, ponieważ ostry czubek może zahaczyć o materiał lub go rozerwać.

Tradycyjnie panna młoda i pan młody noszą obrączki na lewej ręce, ale tradycja ta uległa zmianie, gdy protestanccy reformatorzy oderwali się od Kościoła rzymskokatolickiego. W 1517 roku zaczęli oni nosić obrączki na lewej ręce. Dziś pary tej samej płci noszą obrączki na prawej ręce, a starożytni Rzymianie uważali, że lewa ręka jest niegodna zaufania. Tradycje się zmieniły, ale romantyczny sentyment wciąż podtrzymuje je przy życiu.

Podczas gdy większość narzeczonych nosi pierścionek zaręczynowy na palcu serdecznym, ważne jest, aby wziąć pod uwagę rozmiar pierścionka i rozmiar palca narzeczonego przed założeniem go na palec ślubny - między obiema dłońmi jest zazwyczaj pół rozmiaru różnicy. Pojedynczy pierścionek zaręczynowy może zaoszczędzić pieniądze i pozwolić na zakup droższego pierścionka zaręczynowego. Tak więc, pomimo tradycji, ważne jest, aby wybrać obrączkę, która będzie wygodna dla Was obojga.

Wybór idealnej obrączki ślubnej może być wyzwaniem, ale jest wiele możliwości. Prostym, ale znaczącym sposobem na okazanie miłości jest podarowanie narzeczonym idealnie dopasowanych obrączek ślubnych. Wybór odpowiednich obrączek pomoże Wam uniknąć niezręcznych momentów i nieszczęśliwego małżeństwa. A jeśli nie będą pasować, może to być nawet oznaką pechowego małżeństwa. Ostatecznie obrączki ślubne mają symbolizować Waszą miłość do siebie nawzajem i są istotną częścią ślubu.

Wybór obrączek ślubnych dla panny młodej i pana młodego jest bardzo ważny, dlatego zawsze należy brać pod uwagę gust i osobowość pana młodego. Podczas gdy pierścionek panny młodej często znajduje się w centrum uwagi, pierścionek pana młodego jest równie ważny. Wybór obrączki, która pasuje do pierścionka zaręczynowego, jest doskonałym sposobem, aby upewnić się, że pasujecie do swoich obrączek. Często pary decydują się na dopasowanie obrączek ślubnych lub wybierają obrączki o podobnym rozmiarze, z podobnymi kamieniami i metaloplastyką.

Powiązane wpisy