ZamknijSearch
Panel Logowania Wyszukiwarka
ReturnUrl
Rejestracja Przypomnij Hasło
Kto za to zapłaci ?
Dodaj do ulubionych
Data publikacji: 2011-07-31 15:25:21
Komentarzy: 0

Podział wydatków związanych ze ślubem to jeden z najtrudniejszych etapów jego przygotowań. Warto więc spotkać się wspólnie we dwie przyszłe rodziny, aby omówić kwestię partycypacji kosztów, szczegółów ślubu i wesela.

 

 

 

Coraz częściej zdarza się, iż rodziny zliczają wszelkie koszty ślubu i wesela i dzielą je na połowę. Tradycyjny podział kosztów jest jednak nieco inny. Zgodnie z tradycją rodzina panny młodej płaci za: suknię oraz wszystkie dodatki, zaproszenia, przyjęcie weselne, uroczystość w Kościele oraz usługi fotografa i kamerzysty. Strona pana młodego pokrywa natomiast: koszty garnituru i dodatków, obrączek, bukietu panny młodej, napoi na przyjęciu, usług wodzireja (zwanego obecnie DJ-em) lub orkiestry i wynajmu limuzyny.

 

Rodzice często podejmując się kwestii opłacenia kosztów wesela, „kupują” sobie niejako możliwość decydowania o tym, jak ma wyglądać ślub ich córki czy syna. Przyjmując zasadę „płacę, więc mogę decydować i wymagać”, realizują własną wizję ślubu, wesela i często nieświadomie krzywdzą swoje dzieci. W związku z tym pojawia się trzecia opcja finansowania ślubu przez samych młodych, aby uniknąć sytuacji ingerencji osób trzecich w ten najważniejszy w ich życiu dzień.

 

 

Data dodania 2011-07-31 15:25:21
Przeglądaj komentarzeDodaj komentarz
Brak komentarzy, dodaj pierwszy komentarz.
Dodaj nowy komentarzPokaż komentarze
Aby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Prześlij przyjacielowi
*
 
*
 
*
 
*
 
*