ZamknijSearch
Panel Logowania Wyszukiwarka
ReturnUrl
Rejestracja Przypomnij Hasło
Rodzaje ślubów i niezbędne dokumenty
Dodaj do ulubionych
Data publikacji: 2011-05-31 21:01:25
Komentarzy: 0

 Ślub kościelny nie ma w Polsce mocy prawnej, dlatego można zdecydować się albo dodatkowo na ślub cywilny, albo połączyć oba i wziąć ślub konkordatowy. Przed wizytą w urzędzie stanu cywilnego w celu dokonania pewnych formalności wstępnych warto zastanowić się nad datą naszego ślubu. Wizytę w danym Urzędzie Stanu Cywilnego składa się niezależnie od miejsca zameldowania narzeczonych.

 

 

Zatem tylko od nas zależy wybór Urzędu w którym dokonamy formalnego usankcjonowania naszego związku małżeńskiego. Pamiętajmy, że do Urzędu Stanu Cywilnego musimy się zgłosić co najmniej miesiąc i jeden dzień przed planowaną datą ślubu. Z wiadomych względów konieczna jest obecność obu współmałżonków.

 

Z niezbędnych dokumentów jakie Państwo Młodzi potrzebują zazwyczaj są: dowody osobiste, oryginały skróconych odpisów aktów urodzenia, pisemne zaświadczenie o braku przeciwwskazań do zawarcia małżeństwa i oświadczenie o tym, jakie nazwiska będą po ślubie nosić małżonkowie oraz ich dzieci. Inna sytuacja ma miejsce podczas ślubu „kościelnego”. Tutaj formalności warto zacząć załatwiać na co najmniej trzy miesiące przed ślubem. Wtedy to w kościele musimy się stawić z zaświadczeniem z urzędu, aktem chrztu, bierzmowania i potwierdzeniem ukończenia kursu. Ślub konkordatowy zwykle odbywa się w parafii jednego z narzeczonych. Ostatnim rodzajem ślubu jest tak zwany ślub ekumeniczny, kiedy to związek małżeński zawierają osoby o rożnych wyznaniach.

Data dodania 2011-05-31 21:01:25
Prześlij przyjacielowi
*
 
*
 
*
 
*
 
*