ZamknijSearch
Panel Logowania Wyszukiwarka
ReturnUrl
Rejestracja Przypomnij Hasło
Dzieci na waszym ślubie
Dodaj do ulubionych
Data publikacji: 2013-02-03 18:36:58
Komentarzy: 0
Dzieci na waszym ślubie
 

Są uroczym akcentem na ceremonii ślubnej. Są duszą ślubu.

Mowa jest tu o małych aniołkach, dzieciach biorących udział w uroczystości. Jednak Państwo Młodzi bardzo często stoją przed trudną decyzją jaka muszą podjąć. Obecność dzieci na ceremonii ślubnej. Trudno sobie wyobrazić przyjęcie weselne bez dzieci. Dzieci same w sobie są radością.Wywołują uśmiech, dodają uroku, jednak Państwo młodzi przed podjęciem ostatecznej decyzji powinni rozważyć jej plusy i minusy.Nawet te najlepiej wychowane mogą stać się uciążliwe i nieprzewidywalne, jeśli są znudzone i zmęczone. Należy więc wówczas zrobić wszystko, aby uczynić je szczęśliwymi, aby było im wygodnie. Decydując się na obecność dzieci w celu uniknięcia „katastrofy” możemy zastosować kilka s prawdzonych sposobów:

 

1. Tuż przed ceremonią, można dać każdemu dziecku woreczek zawierający niespodzianki Aby uniknąć konfliktu, upewnij się, że jest wystarczająco dużo niespodzianek.

2. Poproś fotografa, aby zrobił zdjęcie młodej pary ze wszystkimi dziećmi. Zaangażowane w taki sposób będą czuły się bardzo ważne.

3. Jeśli Twoimi gośćmi będą matki z małymi dziećmi, sprawdź, czy jest miejsce gdzie będzie można nakarmić dziecko lub zmienić pieluchy.

4. Dobrze byłoby wyznaczyć specjalne miejsce, gdzie będą stały stoliki dla dzieci. Można albo zatrudnić kogoś do opieki nad maluchami, albo poprosić starsze kuzynostwo o pomoc. W takim miejscu mogą pojawic się zestawy zabawkowe( kredki, kartki do rysowania, małe maskotki)

5. Jeśli zapraszamy dużo dzieci i mamy dużo miejsca na zewnątrz, możemy przy pomocy opiekuna zorganizować np. polowanie na skarb.

6. Głodne i spragnionych dzieci mogą mieszać różne potrawy, więc zapewnij przyjazne mu jedzenie i dużo naturalnego soku owocowego 

7. Jeśli Twoimi gośćmi będą starsze dzieci, rozważ wynajęcie obokmałego pokoju z grami komputerowymi, planszowymi albo telewizorem. Przestrzegając powyższe propozycje, wymyślając inne, nowe możemy bez obawy o nasze pociechy bawić się na uroczystości.


 


Stosowne kolory męskiej garderoby.Jeżeli jednak podejmiemy inną decyzję, odpowiednio wcześniej powinniśmy o tym poinformować rodziców dzieci. Wówczas będą mogli oni sami zadecydować i zorganizować na czas ceremonii ślubnej opiekę dla swoich pociech.

Możemy jednak my pomóc rodzicom w rozwiązaniu tak trudnego problemu i na czas, kiedy będą odbywały się uroczystości wynająć miejsce odpowiednie dla pobytu dzieci oraz doświadczony personel, który zapewni dzieciom opiekę i rozrywkę, a one nawet nie będą wiedziały, że są bez rodziców. Dzieci mogą brać czynny udział w ceremonii ślubnej. Mogą pełnić rolę Junior Druhna / drużba. Mogą mieć na sobie strój podobny do stroju świadków ślubu i spełniać wiele tych samych ról, co dorośli. Mogą podczas ceremonii czytać np. o małżeństwie i miłości. 
Starałam się przedstawić rozmaite za i przeciw dotyczące obecności dzieci na uroczystości ślubnej. Podkreślam jednak, że decyzja ostateczna należy do Pary Młodej. Budujące jest to, że w wielu rodzinach pielęgnowana jest piękna tradycja, w której tak wielkie wydarzenie jakim jest ślub nie może odbyć się bez udziału wielopokoleniowej rodziny. To właśnie wtedy jest radośnie, a młode pokolenia uczą się starych obyczajów i tradycji.

Z poważaniem
Hubert Paderski - Autor Artykułu

Data dodania 2013-02-03 18:36:58
Galeria Dzieci na waszym ślubie
 
Przeglądaj komentarzeDodaj komentarz
Brak komentarzy, dodaj pierwszy komentarz.
Dodaj nowy komentarzPokaż komentarze
Aby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Prześlij przyjacielowi
*
 
*
 
*
 
*
 
*