ZamknijSearch
Panel Logowania Wyszukiwarka
ReturnUrl
Rejestracja Przypomnij Hasło
Jak wybrać dobrego kamerzystę na ślub?
Dodaj do ulubionych
Data publikacji: 2010-03-16 17:45:28
Komentarzy: 0

Wyjątkowego i niepowtarzalnego dnia ślubu i wesela nie da się powtórzyć. Warto uwiecznić tę chwilę i zachować film na pamiątkę oraz skorzystać w przyszłości z jego wielokrotnego odtworzenia.
Wynajmując profesjonalistę mamy zagwarantowaną jakość filmu, trzeba jednak pamiętać, że osoby które w niezwykły sposób potrafią uchwycić chwilę często bywają rozchwytywane przez klientów, dlatego należy termin zarezerwować dużo wcześniej.

Wybierając kamerzystę należy:
obejrzeć fragmenty kilku ślubów i wesel, które dotychczas nakręcił, zapytać o sprzęt jakim dysponuje, jak doświetla salę, oraz zwrócić uwagę na sposób montażu i jakość obrazu. Proponujemy zapytać ile godzin będzie z Wami na weselu i ile godzin filmu będzie nakręcone a ile wybrane do końcowego filmu. Ponadto warto wiedzieć na czym nagrany będzie ostateczny film (DVD, VHS, inne), czy dostaniecie nieobrobioną wersję filmu oraz za jakie usługi niestandardowe musicie dodatkowo dopłacić np. za transport.

Trzeba pamiętać o tym, że istotne są nie tylko umiejętności techniczne i sprzęt, jakim dysponuje kamerzysta, ale także jego wyobraźnia i umiejętność zmontowania ciekawego materiału, gdyż większość filmów jest montowana komputerowo, przy użyciu specjalistycznego oprogramowania. Jeżeli chcielibyście aby Wasz film z wesela był jak najbardziej indywidualny i niepowtarzalny proponuję poszukać filmowca, który robią to z prawdziwa pasją.

Warto jest powiedzieć czego oczekujecie i zaproponować własne pomysły oraz podkład muzyczny. Poinformujcie operatora co ma nagrywać a czego unikać oraz zapytajcie czy ma drugą kamerę na wypadek uszkodzenia. Coraz częściej kamerzyści oprócz filmowania przeprowadzają wywiady z gośćmi weselnymi, Parą Młodą, rodzicami czy świadkami i potem miksują całość. Taki film jest o wiele bardziej interesujący. Obecnie nagrywa się jedynie techniką cyfrową. Technika ta, w porównaniu z stosowaną wcześniej analogową, zapewnia lepszą jakość materiału. Zdecydowanie większa rozdzielczość obrazu, wierniejsze oddanie kolorów i czerni, oraz znacznie mniejsza wartość szumów i innych zakłóceń obrazu. W przypadku 1 dnia wesela zamawia się zazwyczaj materiał 3-godzinny. W przypadku 2 dni najlepiej jest zamówić 5-6 godzin materiału. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Część osób preferuje krótsze, reportażowe filmy, bądź nagranie amatorskie swojej uroczystości przez kogoś z rodziny lub znajomych. Takie nagrania również mają swój niepowtarzalny – wyjątkowy charakter!

Samych dobrze utrwalonych chwil
życzy ekstra-wesele.pl

Data dodania 2010-03-16 17:45:28
Prześlij przyjacielowi
*
 
*
 
*
 
*
 
*