ZamknijSearch
Panel Logowania Wyszukiwarka
ReturnUrl
Rejestracja Przypomnij Hasło
Pogoda na ślub ? Zapanuj nad nią !
Dodaj do ulubionych
Data publikacji: 2012-01-20 18:01:37
Komentarzy: 0

Pogoda na ślub ? Zapanuj nad nią !

 
Planując wesele zastanawiamy się nad każdym najmniejszym detalem. Możemy zaplanować niemalże wszystko. Miejsce, wygląd sali, kwiaty, lista zaproszonych gości -chcemy oczywiście aby wszystko było wręcz doskonałe -  nad tym wszystkim mamy kontrolę. 
 
 
Jednak czy jesteśmy w stanie zapanować nad wszystkim? Niestety poza  zasięgiem naszych możliwości pozostaje pogoda. Nie możemy bowiem na kilka miesięcy wcześniej przewidzieć jaka aura będzie panowała właśnie w ten jeden, przez nas wybrany konkretny dzień.
Co mamy zrobić, aby trafić w tą „idealną pogodę” ?
Pogoda na ślub, porady ślubne
 
Oczywiście dla każdego z nas mogą to być inne warunki atmosferyczne, myślę jednak, że dla przeważającej ilości Par dniem idealnym będzie ciepły, ale nie upalny słoneczny dzień, oczywiście bez opadów. Jak już wcześniej wspomniałam na kilka miesięcy wcześniej nikt nie jest w stanie określić dokładnej pogody. Możemy jednak skorzystać z informacji zamieszczanych na stronach internetowych, polskich bądź też zagranicznych, na których zamieszczane są statystyki o temperaturze w danym dniu, co pomoże nam przewidzieć chociażby w przybliżeniu czy w ten dzień   zaświeci nam słońce. ( np.  http://pl.allmetsat.com/klimat/index.html ).
Jeżeli pod uwagę bierzemy dzień ciepły, ale bez większych upałów najlepiej wybrać termin od  końca kwietnia do czerwca lub początku września do października. 
 
Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy w wybrany dzień nie będzie padał deszcz. Najłatwiej jest więc nasze wesele zorganizować „pod dachem”. 
Co jednak zrobić, kiedy naszym marzeniem jest uroczystość na świeżym powietrzu, np. w ogrodzie?
 
 
Znowu wracamy do wyboru terminu. Organizując bowiem przyjecie musimy zwrócić uwagę nie tylko na temperaturę jaka przypuszczalnie może panować w ciągu dnia. Musimy pamiętać, że uroczystość będzie odbywała się przez długie godziny wieczorne oraz nocne. Dlatego wybieramy termin, w którym wiadomo, że wieczory są ciepłe, więc decydujemy się na lato, a nie późną wiosnę czy jesień, bo wtedy wiadomo, że wieczory są chłodne .
Pogoda na ślub, porady ślubne
 
Wybraliśmy termin, przecudowne miejsce na świeżym powietrzu, ale ponieważ chcemy zapanować nad wszystkim pamiętamy o kaprysach pogody. Może pojawić się niezapowiadany deszcz, zawiać silniejszy wiatr, a co najgorsze nadejść burza, czy niespodziewanie zmieni się temperatura powietrza. Musimy być przygotowani na wszystko. Musimy mieć przygotowane miejsce gdzie w razie zmian pogodowych będziemy mogli przenieść imprezę i dalej wraz z gośćmi wspaniale się bawić .W tym celu musimy przygotować plan awaryjny. Umawiamy się z firmą cateringową, kwiaciarnią, orkiestrą i innymi firmami z nami współpracującymi o tym, że zaistnieć może sytuacja, w której zmuszeni będziemy zmienić miejsce uroczystości. Informujemy wówczas te firmy odpowiednio wcześniej, podając adres miejsca awaryjnego.
Bardzo ważne jest to, aby mieć na uwadze wygodę nie tylko naszą, ale także zaproszonych gości.
 
 
Nie możemy poddawać się panice. Jeżeli odpowiednio wcześniej przygotujemy się na wszelkie możliwe niespodzianki jakie mogą nas spotkać wszystko pójdzie gładko. Przede wszystkim cieszmy się tym dniem. Cieszmy się pogodą jaka będzie. I słońce i deszcz maja swój urok. Najważniejsze jest to, aby Młoda Para odczuła podniosły nastrój panujący w ciągu tego jakże ważnego dnia.
 
 

Przesądy i wróżby związane z aurą w dniu ślubu:
  • Obfity deszcz w dniu ślubu jest zapowiedzią bogactwa
  • Pochmurne niebo i deszczowa pogoda zwiastują burzliwy związek 
  • Delikatny deszczyk to  Boże błogosławieństwo
  • Tęcza na niebie oznacza wstęp do szczęścia 
  • Obfite opady śniegu to dobra wróżba 
  • Piękna, słoneczna pogoda niesie ze sobą pomyślną wróżbę zapewniając przyszłym małżonkom szczęście
  • Pochmurna pogoda w dniu zaślubin wróży burzliwy związek . 
 
 
Pamiętajmy jednak to tylko przesądy i traktujmy je z przymrużeniem oka .
 
Data dodania 2012-01-20 18:01:37
Przeglądaj komentarzeDodaj komentarz
Brak komentarzy, dodaj pierwszy komentarz.
Dodaj nowy komentarzPokaż komentarze
Aby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Prześlij przyjacielowi
*
 
*
 
*
 
*
 
*