ZamknijSearch
Panel Logowania Wyszukiwarka
ReturnUrl
Rejestracja Przypomnij Hasło
Ślubne wróżby i zabobony.
Dodaj do ulubionych
Data publikacji: 2012-01-04 08:58:27
Komentarzy: 0

Ślubne wróżby i zabobony 

 
Ślubne wróżby i zabobony

Jak i całemu naszemu życiu również uroczystości zaślubin towarzysza różnego rodzaju zabobony i wróżby.

Zwłaszcza panny młode pojone są przez swoje koleżanki, mamy i teściowe całymi „paczkami” dobrych rad co należy robić a czego unikać, aby dzień ślubu, ale i całe małżeństwo było wyjątkowo udane. Bez względu na to czy jesteśmy przesądni czy nie powaga tego dnia jak i całej instytucji małżeństwa wymaga tego, abyśmy dla „świętego spokoju” znali te bardziej popularne przesądy ślubne. Miesiącami szczęśliwymi dla ślubów są miesiące, które mają literkę „r” w nazwie, chociaż znam wiele majowych i lipcowych szczęśliwych małżeństw, ale lepiej „pukać w niemalowane drewno”. Kolejne zabobony dotyczą ubioru panny młodej. Powiedzenie mówi, iż musi być coś starego, coś nowego, coś niebieskiego i coś pożyczonego.

Pan Młody natomiast do kieszeni garnituru powinien włożyć jakieś pieniądze, które mają zagwarantować rodzinie dostatek. Jeśli chodzi o uroczystość samych zaślubin.

Jeśli przy ołtarzu rąbek sukni ślubnej Panny Młodej nakryje but Pana Młodego jest już niemal pewne, że to żona będzie rządzić w domu. Szczęście ma też dać deszcz monet, którym, zamiast ryżu, coraz częściej posypuje się nowożeńców.

 
 
Data dodania 2012-01-04 08:58:27
Przeglądaj komentarzeDodaj komentarz
Brak komentarzy, dodaj pierwszy komentarz.
Dodaj nowy komentarzPokaż komentarze
Aby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Prześlij przyjacielowi
*
 
*
 
*
 
*
 
*