ZamknijSearch
Panel Logowania Wyszukiwarka
ReturnUrl
Rejestracja Przypomnij Hasło
Kobiecość niejedno ma imię …
Rss Dodaj do ulubionych
Data publikacji: 2013-01-16 10:26:36
Komentarzy: 0
Kobiecość niejedno ma imię …
 
 

Kobiecość niejedno ma imię …

Wiesz już, że chcesz spędzić z nim resztę życia, jesteście już po zaręczynach, w trakcie intensywnych przygotowań do ślubu. Może Ci się wydawać, że znacie się już z każdej strony. A czy potrafisz ze swoim partnerem swobodnie, bez skrępowania rozmawiać o intymności? Kampania „Kobiecość niejedno ma imię” powstała, by podnieść świadomość Polek na temat własnej sfery intymnej oraz promować odważne mówienie o niej. "Tam", "tam na dole", "no wiesz gdzie"...

 
  • srom - wstyd i zgryzota; sromotna klęska to porażka całkowita, okrywająca hańbą,
  • kiep - gdy nasza pochwa i okolica zyskała to imię, dało on początek słowu "kiepski";
  • pochwa - futerał, pokrowiec na miecz; słowo odnosi się do koncepcji "kobiecości" jako „pojemnika” na męski, twórczy pierwiastek i określa jej rolę jako bierną.
Od tamtej pory niewiele się zmieniło.


Wciąż mamy wątpliwości, jak nazywać intymne narządy, jak rozmawiać o nich z partnerem, a większość rodziców nie wie, jak mówić o nich dzieciom. Słowa, które oferuje język polski na określenie “kobiecości” są dla nas albo zbyt medyczne, albo wulgarne, albo zbyt infantylne. Zbyt często intymne części ciała nazywamy bezosobowo - "tam", "tam na dole", "no wiesz gdzie"... Poprzez selekcję negatywną - odrzucamy wiele określeń, żadne nie jest dla nas wystarczająco ładne, neutralne i wiele z nich w ogóle nie chce nam przejść przez usta. W rezultacie, my kobiety, nie mamy żadnego, "odpowiedniego” słowa na określenie swoich części intymnych!
 


Głośniej o Kobiecości – to zdrowo!


Coraz więcej kampanii reklamowych przekonuje nas, że o tę sferę życia trzeba dbać szczególnie, że najdelikatniejsza i najbardziej wrażliwa część organizmu kobiety wymaga wyjątkowej opieki i troski.

Ważne jednak, aby poza wskazówkami o to, jak dbać - pomóc nazwać to, o co w istocie kobieta powinna się troszczyć, ponieważ niewiedza i wstyd nazywania części intymnych przyczyniają się do zaniedbań w dziedzinie zdrowia intymnego.

Tymczasem kobiety, które mają pozytywny stosunek do swoich narządów płciowych częściej angażują się w działania promujące zdrowie seksualne - np. poddają się regularnym badaniom ginekologicznym, tak ważnym szczególnie na tym nowym, zbliżającym się etapie Waszego życia - podczas zakładania rodziny.
 
Jeśli chcemy, by zmowa milczenia wokół "kobiecości" została przerwana, to my - kobiety, musimy zacząć o niej mówić głośno! Kampania „Kobiecość niejedno ma imię” ma zachęcić kobiety do prowadzenia otwa rtego dialogu – na początek chcemy nauczyć kobiety nazywania swojej „kobiecości”. Umiejętność nazywania swoich części intymnych, rozmowa i dzielenie się doświadczeniami z kobietami mającymi podobne wątpliwości, pozwoli nam poznać, zaakceptować, i w pełni przeżywać swoją własną seksualność.
Artykuł sponsorowany przez firmę:Kobiecosc.info

bo kobiecość niejedno ma imię. Na początku listopada br. pod adresem www.kobiecosc.info zadebiutował portal dedykowany Kampanii „Kobiecość niejedno ma imię”.
Strona internetowa firmy:

Kobiecosc.info
Data dodania 2013-01-16 10:26:36
Przeglądaj komentarzeDodaj komentarz
Brak komentarzy, dodaj pierwszy komentarz.
Dodaj nowy komentarzPokaż komentarze
Aby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Prześlij przyjacielowi
*
 
*
 
*
 
*
 
*