ZamknijSearch
Panel Logowania Wyszukiwarka
ReturnUrl
Rejestracja Przypomnij Hasło
Jeśli wesele to tylko w zimie – dlaczego?
Rss Dodaj do ulubionych
Data publikacji: 2010-01-04 15:03:00
Komentarzy: 0

Niestety zima nie wzbudza ciepłych uczuć. I bardzo możliwe, że wiele par specjalnie i za wszelką cenę unika organizowania ślubu i wesela w zimie. Ale innym bezspornym faktem jest, że zima jest niezwykle malownicza. I przez to dostarcza mnóstwa inspiracji dla przygotowania wesela tematycznego - czyli po prostu wesela zimowego. Oto kilka porad, jak wyczarować  na weselnej sali przepiękne zimowe dekoracje, na co zwrócić uwagę, o czym nie zapomnieć. I zaraz przekonasz się, że wesele na temat zimy może być piękne, że aż pozazdrościć.

Bajeczna zima
Puszysty, najczystszy śnieg po kolana, drzewa okryte białym puchem, długie igiełki sosen całe oblepione śniegiem, który lekko wzruszony spada, sypie się i migocze. Tak pięknie może być na Waszym weselu, o ile zdecydujecie się na przygotowanie zimowych dekoracji. Rzecz jest pracochłonna, jak zawsze bywa w przypadku organizowania wesela na temat, ale w końcu ślub i wesele jest raz w życiu, więc nie szkoda zachodu na przygotowanie czegoś ekstra.

Kolory i ozdoby
Biel, srebro, perłowy, błękit - to kolory podstawowe. Oczywiście można zestaw kolorystyczny wzbogacić nutką innej barwy - np. czerwieni, różu czy złota, ale - jak radzą eksperci od dekoracji - już trzy kolory powinny z powodzeniem wystarczyć do przygotowania stylowej dekoracji. Długie niemal do ziemi - białe lub perłowe obrusy, kandelabry z kryształkami, które zapewnią efekt zimowej, śnieżnej migotliwości i świece, których płomień sprawi, że goście będą mieli poczucie przytulności i ciepła, białe kwiaty lub pobielone gałązki drzew jako dekoracja stołów, krzesła okryte białym materiałem, przewiązanym błękitną wstążką, wejście na salę weselną udekorowane bielonymi i srebrzonymi gałązkami oraz światełkami w ciepłym kolorze (by przypominały płomień świec na stołach) - to tylko kilka propozycji. O ile nie planujecie tańców lub w miejscu, gdzie na pewno nikt tańczył nie będzie, możecie nawet rozsypać sztuczny śnieg - to styropianowy granulat, więc jest lekki, nie brudzący i... ciepły.
Wyobraźcie sobie po prostu najpiękniejszy zimowy krajobraz i postarajcie oddać go we wnętrzu sali weselnej. I postarajcie się też oddać go swoim strojem - panna młoda może wybrać suknię migocącą kryształkami, okrytą białą etolą, a pan młody - biały garnitur.

I na koniec…
Pamiętajcie o tym, by wybrać odpowiednią salę weselną. Powinno to być miejsce, które jest jasne - najlepiej o białych lub błękitnych ścianach oraz jasnej podłodze. W sali, która ma brązowe lub zielone ściany i ciemną podłogę wykreowanie zimowej atmosfery jest niemal niemożliwe.
Pamiętajcie, że oświetlenie sali powinno być jasne, ale jednocześnie w miarę ciepłe, by równoważyć chłód dekoracji. Niestety energooszczędne światło bardzo często jest ciemne i zimne. Jednak - o ile w sali jest wiele ładnych lamp - nad oświetleniem możecie jeszcze zapanować sami - wystarczy kupić dobre żarówki!
Pamiętajcie wreszcie i o tym, by sprawdzić, czy sala jest dobrze ogrzewana. Chłodne dekoracje i brak ogrzewania to za dużo szczęścia naraz. Zima owszem jest zimna, ale efekt na sali weselnej nie ma być zimą do bólu, ma być tylko dobrą zabawą!

Data dodania 2010-01-04 15:03:00
Galeria Jeśli wesele to tylko w zimie – dlaczego?
 
Prześlij przyjacielowi
*
 
*
 
*
 
*
 
*