ZamknijSearch
Panel Logowania Wyszukiwarka
ReturnUrl
Rejestracja Przypomnij Hasło
Garnitur do ślubu
Rss Dodaj do ulubionych
Data publikacji: 2012-02-04 15:32:30
Komentarzy: 0
Doskonały Pan Młody 2012
 
 

Garnitur a może smoking?

Jaka koszula najlepiej będzie pasowała do sukni Panny Młodej? Jak dobrać akcesoria by tworzyły harmonijną całość? To nieliczne z dylematów przed jakimi staje przyszły Pan Młody. Poniżej znajdziecie kilka porad, które specjalnie przed Waszym świętem przygotował VAN THORN – unikatowe studio krawieckie łączące najlepsze tradycje krawiectwa miarowego z nowoczesną technologią trójwymiarowego skanowania sylwetki.

 
Garnitur czy smoking?


Ten jeden dzień, jest jednym z najważniejszych w naszym życiu. Z pewnością jest wyjątkowy i niezapomniany. Właśnie tego dnia Pan Młody chce wyglądać perfekcyjnie - nie tylko dla siebie, ale także dla swojej Wybranki. Jednym z głównych pytań, jakie stawiają sobie panowie przygotowując się do ślubu dotyczy wyboru między garniturem a smokingiem. Mimo, iż oba rodzaje są jak najbardziej wskazane, rządzą się odrębnymi prawami.


Garnitur składa się z marynarki, spodni oraz niekiedy kamizelki.


Garnitur jest klasycznym i wygodnym strojem, odpowiednim na niemal każdą okoliczność dlatego dobrze sprawdza się także podczas ślubu. Gdy jest szyty na miarę, dodatkowo doskonale dopasowuje się do osoby, dla której został uszyty, podkreślając atuty sylwetki i indywidualne cechy Pana Młodego.

Do garnituru pasuje jasna, gładka koszula, chociaż dopuszczalne są także subtelne faktury tkaniny - na przykład delikatne prążki.

Garnitur ślubny to zazwyczaj garnitur bardziej wizytowy z ciemnej tkaniny z naturalnym lekkim połyskiem. Właśnie dlatego panowie często wybierając ten rodzaj garderoby kierują się pragmatyzmem i wybierają taki, który posłuży im nie tylko w trakcie uroczystości weselnych, ale także później przy innych ważnych okazjach.
 
Choć wydawałoby się, że smoking idealnie podkreśla wagę uroczystości ślubnych, wcale nie jest najodpowiedniejszym strojem ani na ślub cywilny, ani też kościelny, które odbywają się w ciągu dnia. Smoking to w założeniu strój specjalnie przeznaczony na święta i uroczystości odbywające się wieczorem.

Zatem tylko w przypadku, gdy ślub i wesele odbywają się wieczorem, panowie mogą się zdecydować właśnie na niego. Ponadto, niezbędnym dodatkiem do smokingu jest szeroki pas, mucha i koszula. Również w przypadku kolorystyki, smoking jest bardzo rygorystycznym strojem i wypada nosić go wyłącznie w kolorze czarnym bądź ciemnogranatowym tzw. midnight blue z białą koszulą zapinaną na spinki.

„W zależności od preferencji klient może wybrać smoking z kołnierzem szalowym lub klapami w szpic, do tego jedwabny pas hiszpański i muchę. Koszula smokingowa może być z plisami i ozdobnymi zapinkami lub po prostu z krytymi guzikami. Do koszuli ślubnej rekomendujemy klasyczne mankiety na spinki. Warto pamiętać, aby mieć co najmniej 2 koszule do ślubu. Na wszelki wypadek. W Van Thorn doradzamy także panom, którzy wybierając garnitur do ślubu chcą, by służył on także później podczas mniej uroczystych okazji. ” –mówi Maciej Puciata, twórca i właściciel marki VAN THORN.
Artykuł sponsorowany przez firmę:VAN THORN

VAN THORN to połączenie tradycji krawiectwa miarowego z nowoczesnymi technologiami trójwymiarowego skanowania sylwetki. Salon i studio krawieckie VAN THORN mieszczą się w Warszawie przy ul. Siennej 39 (Warsaw Towers).
Strona internetowa firmy:

www.vanthorn.pl
Data dodania 2012-02-04 15:32:30
Galeria Garnitur do ślubu
 
Przeglądaj komentarzeDodaj komentarz
Brak komentarzy, dodaj pierwszy komentarz.
Dodaj nowy komentarzPokaż komentarze
Aby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Prześlij przyjacielowi
*
 
*
 
*
 
*
 
*