ZamknijSearch
Panel Logowania Wyszukiwarka
ReturnUrl
Rejestracja Przypomnij Hasło
Obrączki ślubne -wszystko co chcecie wiedzieć.
Rss Dodaj do ulubionych
Data publikacji: 2012-01-25 12:09:00
Komentarzy: 0

  Obrączki ślubne -wszystko co chcecie wiedzieć. 

 
Symbolem wiecznego powiązania mężczyzny i kobiety stały się obrączki.
Obrączką nazywamy metalowy pierścień, który w zależności od lokalnej kultury jest noszony na palcu serdecznym prawej lub lewej ręki. 
Historia obrączki ślubnej sięga czasów starożytnych i związana jest z historią pierścionka zaręczynowego, który używany był ponad pięć tysięcy lat temu. Nim zwyczaj noszenia obrączek ślubnych rozprzestrzenił się szeroko w Europie starożytni Egipcjanie wierzyli, że okrągły kształt pierścionka jest znakiem niekończącego się miłości. 
 
obrączki ślubne
Na co przy wyborze powinni zwrócić szczególną uwagę Państwo Młodzi ?
 
 Na pierwszym planie stawia się względy estetyczne i wizualne, dopiero później myślimy             o praktyczności i trwałości.
Małżonkowie  zobowiązują się do noszenia ich do końca życia, codziennie przez wiele wiele lat.
 
 
Najczęściej  obrączki wykonane są ze złota. Zdarza się, że jest to złoto w dwóch kolorach lub z innym metalem. Musimy wówczas brać pod uwagę to, że w razie konieczności wykonania jakichkolwiek przeróbek mogą one ulec uszkodzeniu.  Ostatnio w ofertach większości salonów pojawiły się obrączki tytanowe lub z platyny lub połączenia złota z palladem.
Przy wyborze obrączek bardzo ważna jest również próba złota – jest to zawartość złota w 1000 g stopu.
obrączki ślubne
 
Najczęściej przy obrączkach spotykane są trzy próby złota:
Próba 585 – obrączki wykonane ze złota o tej próbie są najbardziej trwałe, dlatego te właśnie są dostępne w salonach Jubiler Terpiłowscy 
Próba 333 – jest to odmiana dużo tańsza, bo zawartość złota jest dużo niższa, przez co kolor wyrobów jest jasnożółty a biżuteria szybko śniedzieje. 
Próba 750 – obrączki ze złota o próbie 750 są dość miękkie i bardziej podatne na zarysowania i odkształcenia.  
Kolor - obrączki mogą być jedno, dwu lub wielokolorowe 
Profil obrączek - może być płaski, wklęsły, zaokrąglony na zewnątrz i wewnątrz. Najwygodniejsze w użytkowaniu są obrączki o profilu soczewkowym, czyli zaokrąglonym od zewnątrz i wewnątrz
Szerokość -  przy prostych wzorach może być prawie dowolna. Im grubsza obrączka, tym wygląda masywniej i bardziej okazale
wygrawerowanie dowolnego napisu wewnątrz obrączki - może to być data ślubu, imię, ulubiony cytat, motto, pseudonim 
 
 
Klasyka nigdy nie wychodzi z mody, dlatego wiele par decyduje się na któryś z klasycznych modeli, które są piękne w swej prostocie i uniwersalne. Dla koneserów wyjątkowej biżuterii autorskiej dobrym wyborem będzie obrączka wykonana w pracowni projektanta-artysty. 
Coraz więcej osób decyduje się na zakupy w internecie.  Oczywiście – znajdziesz bardzo dużo sklepów zajmujących się sprzedażą biżuterii ślubnej. Nim zdecydujesz się na zakup w sieci, dokładnie się zastanów. Zdjęcie nigdy nie odda w pełni specyfiki danej obrączki. Obrączkę powinno się przymierzyć, sprawdzić jak leży na palcu.  Lepiej wybrać się do salonu jubilerskiego. Obrączki powinny oddawać Wasze charaktery, być wygodne i idealnie pasować na palec.
 
 
Przesądy dotyczące obrączek ślubnych:
A na koniec kilka przykładów przesądów związanych z obrączkami. Oczywiście jak zwykle podchodzimy do nich z przymrużeniem oka :)
  • Nie należy zbyt często przymierzać obrączek przed ślubem
  • Panna młoda powinna uważać, aby narzeczony nie wsunął jej obrączki do samego końca. Wtedy nie będzie rządzić w małżeństwie.
  • Nie należy przymierzać obrączek innych kobiet, nawet swoich mam, sióstr czy przyjaciółek
  • Nie można tez zgubić obrączki, gdyż to oznaka utraty partnera
  • Obrączki gładkie oznaczają spokojne życie 
 
Data dodania 2012-01-25 12:09:00
Przeglądaj komentarzeDodaj komentarz
Brak komentarzy, dodaj pierwszy komentarz.
Dodaj nowy komentarzPokaż komentarze
Aby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Prześlij przyjacielowi
*
 
*
 
*
 
*
 
*