ZamknijSearch
Panel Logowania Wyszukiwarka
ReturnUrl
Rejestracja Przypomnij Hasło
Kiedy wiadomo, że „to już”?
Rss Dodaj do ulubionych
Data publikacji: 2012-01-03 18:25:00
Komentarzy: 0

Kiedy wiadomo, że „to już”?

 

Kiedy wiadomo, że właśnie zostaliście mężem i żoną.

Kiedy wiadomo, że „to już”?

 

Czy dzieje się to w trakcie uroczystości zaślubin czy zaraz po, kiedy tak naprawdę następuje ten ważny i wzruszający moment.

Przede wszystkim ten fakt reguluje sytuacja prawna „gdy mężczyzna i kobieta jednocześnie obecni złożą przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego oświadczenia, że wstępują ze sobą w związek małżeński". Sytuacja ta może mieć miejsce zarówno w obecności Urzędnika Stanu Cywilnego jak i duchownego podczas ślubu konkordatowego w kościele. Równie ważnym momentem, który podkreśla tę ważną chwilę jest wymiana obrączek i przysięga słowna jaką składają sobie przyszli małżonkowie w obecności gości i świadków. Jest to chwila niezwykle wzniosła i uroczysta, niekiedy powodująca łzy wzruszenia u panny młodej czy pana młodego, a także zebranych gości. Koronacją zawarcia związku małżeńskiego jest pierwszy pocałunek młodej pary.

Moment ten pozostaje w pamięci zwykle do końca życia, wspomina się go z uśmiechem podczas oglądania filmu lub zdjęć z tej ważnej uroczystości. Pomimo wszystkich pozytywnych emocji jakie towarzyszą chwili zaślubin, jest ona również pełna stresu i często świadomość „to już” dociera do nas kiedy opadną pierwsze emocje w momencie wyjścia z urzędu czy kościoła.
 
 
Data dodania 2012-01-03 18:25:00
Przeglądaj komentarzeDodaj komentarz
Brak komentarzy, dodaj pierwszy komentarz.
Dodaj nowy komentarzPokaż komentarze
Aby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Prześlij przyjacielowi
*
 
*
 
*
 
*
 
*