ZamknijSearch
Panel Logowania Wyszukiwarka
ReturnUrl
Rejestracja Przypomnij Hasło
Sprawy majątkowe
Rss Dodaj do ulubionych
Data publikacji: 2011-12-28 11:07:00
Komentarzy: 0

 Jak wygląda Błogosławieństwo? 

 

Warto pamiętać, że w chwili zawarcia związku małżeńskiego nie tylko młodzi stają się jednym, wspólna rodziną, także ich portfele łączą się w całość.

 

 
Sprawy Majątkowe

Powstaje wspólnota majątkowa, która obejmuje ich dorobek, czyli środki finansowe, rzeczy nabyte w trakcie trwania małżeństwa, bez względu na to, które z małżonków te dobra nabyło. Jeśli chcemy być pewni, że w razie rozwodu nasze finanse są bezpieczne, warto pomyśleć o intercyzie, albo o majątku odrębnym. Majątkiem odrębnym każdego z małżonków jest to, co posiadał przed zawarciem małżeństwa oraz dobra otrzymane w czasie małżeństwa przez żonę lub męża w darowiźnie lub przez dziedziczenie, a także dobra nabyte ze środków uzyskanych w zamian za wymienione wyżej. Natomiast intercyza to umowa małżeńska wprowadzająca rozdzielność majątkową współmałżonków. Intercyzę można sporządzić przed, ale także i w trakcie trwania małżeństwa, aby uregulować swoje stosunki majątkowe w sposób najbardziej odpowiedni dla siebie.

 

Na takie zabezpieczenie decyduje się w Polsce coraz więcej osób. Intercyza ma zarówno wady, jak i zalety. Jest wada na przykład przy wspólnym rozliczaniu się z podatku, a zaletą, kiedy okazuje się, iż jeden z małżonków jest nieuczciwy wobec drugiego.

 

 

 

Data dodania 2011-12-28 11:07:00
Przeglądaj komentarzeDodaj komentarz
Brak komentarzy, dodaj pierwszy komentarz.
Dodaj nowy komentarzPokaż komentarze
Aby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Prześlij przyjacielowi
*
 
*
 
*
 
*
 
*