ZamknijSearch
Panel Logowania Wyszukiwarka
ReturnUrl
Rejestracja Przypomnij Hasło
Pan Młody wybiera garnitur na ślub
Rss Dodaj do ulubionych
Data publikacji: 2010-01-21 12:54:12
Komentarzy: 0

Pan młody gotowy na ślub i weseleGarnitur  jest dwu lub trzyczęściowy: spodnie, marynarka i kamizelka. Wszystkie trzy elementy uszyte są z tej samej tkaniny i wykończone w podobny sposób, lub poszczególne elementy uszyte są z różnych materiałów, ale elementy wykończenia są takie same dla wszystkich części. Odpowiedni fason pozwoli zatuszować mankamenty sylwetki. Dopełnieniem jest odpowiednio dobrane: koszula, krawat, skarpetki i półbuty na cienkiej podeszwie. Bardzo często dobiera się garnitur i dodatki do stroju panny młodej tak, by nowożeńcy stanowili parę również pod względem stylistyki ubioru. Przykładem są  podobne odcienie sukni panny młodej i koszuli pana młodego, kamizelka czy ozdoba mają podobne barwy jak akcenty na sukni ślubnej panny młodej.

Frak to król męskiej odzieży na szczególne okazje. Nie posiada zapięcia z przodu, jedynie dwa równoległe rzędy guzików, wyłogi fraka ozdabia elegancka błyszcząca satyna,  spodnie nie mają mankietów a dwa lampasy ozdabiają szew boczny, białą, głęboko wyciętą z przodu w szpic kamizelką oraz białą koszulą z zagiętymi rożkami kołnierzyka. Kołnierz na stójce jest mocno usztywniony, a strój dopełnia biała muszka i czarne buty - najlepiej lakierki.

Smoking składa się z czarnej lub białej marynarki z gładkimi, atłasowymi lub jedwabnymi klapami, czarnych spodni z delikatnymi lampasami, białej koszuli - często bez kołnierzyka, ozdobnego atłasowego pasa oraz muszki. Smoking zakładajmy tak, by plisy skierowane były ku górze. Nie pasuje do niego krawat. Możemy zmienić kolor pasa  na bordowy czy srebrny i dopasować go do muszki, lub zamienić pas na kamizelkę. Do smokingów z kołnierzem szalowym nosi się specjalnie wycięte kamizelki z połyskującej czarnej satyny. Smoking z klapami zakończonymi w szpic przyzdabiamy pasem i muchą. Koszula z kołnierzykiem o łamanych rogach, koniecznie musi mieć zakryte guziki. Buty oczywiście czarne połyskujące, mogą być lakierki.

Pamiętajmy:

 • czarny kolor wyszczupla
 • jednolity kolor marynarki i spodni przeznaczony jest szczególnie dla panów niskiego wzrostu
 • obuwie do ślubu powinno mieć wyszczuploną i wydłużoną formę
 • im garnitur jaśniejszy, tym jaśniejsze buty
 • muszka jest koniecznym dodatkiem do smokingu
 • w kolorystyce ślubnych koszul króluje biel (ale coraz bardziej popularny staje się kolor ecru)
 • kamizelki, chusteczki, plastrony i muchy to dodatki, które są niezbędnym uzupełnieniem stroju i świadczą o klasie
 • mężczyzna o smukłej sylwetce najlepiej będzie wyglądał w koszuli slim.
 • soba o szczupłej, pociągłej twarzy powinna wybrać taki kołnierz by jego twarz stała się łagodniejsza np. z szeroko rozłożonymi końcami
 • dobrze zbudowany mężczyzna by nie ograniczać swoich ruchów powinien unikać mocno dopasowanych koszul
 • panom o krótkiej szyi radzimy nie zakładać koszuli z kołnierzem o podwyższonej stójce
 • biżuteria pana młodego powinna ograniczać się do spinek do mankietów, zegarka i obraczki
Data dodania 2010-01-21 12:54:12
Galeria Pan Młody wybiera garnitur na ślub
 
Prześlij przyjacielowi
*
 
*
 
*
 
*
 
*